تنظیم قرارداد

از جمله فعالیت های موسسه حقوقی 13 شمیران، تنظیم انواع قرارداد های داخلی و بین المللی، تنظیم انواع  قرارداد های تجاری، قراردادهای خرید و فروش، رهن یا اجاره، قرارداد مشارکت در ساخت، پیمانکاری، قراردادهای ساخت، نصب و راه اندازی، قراردادهای بازرگانی نظیر حمل و نقل بیمه، انواع قرارداد مربوط به شرکت های خصوصی، مشارکت مدنی، قراردادهای استخدامی و غیره می باشد.


تعریف قرارداد

قرارداد به توافقی الزام آور گفته می شود که روابط دو یا چند طرف را تعیین و تنظیم می کند و در آن یک یا چند نفر در مقابل یک یا چند نفر دیگر تعهد به انجام امری می نمایند و پس از انعقاد عقد یک رابطه جدید حقوقی برقرار می شود در زبان عرف و بین عامه مردم معنی عقد با قرارداد یکی است ولی در علم حقوق منظور از عقد، آن دسته از عقدهایی می باشد که در قانون مدنی شرایط و چگونگی آنها ذکر شده مانند عقد بیع، عقد اجاره، عقد رهن، عقد وکالت، عقد مضاربه و غیره می باشد که این عقود جزء دسته عقود معین می باشند در حالیکه کلمه قرارداد دایره وسیع تری دارد و بر تمام عقود چه معین چه غیر معین اطلاق می شود.

اهمیت تنظیم قرارداد توسط وکیل یا مشاور حقوقی

امروزه روابط تجاری میان مردم در هر جامعه ای بخش مهمی از زندگی اجتماعی و ارتباطات انسانی را تشکیل می دهد با این وجود قرارداد همچون گذشته و حتی بیش از آن در کلیه معاملات نقش عمده ای را ایفا می کند و در بسیاری از معاملات داخلی و بین المللی جزو ارکان اصلی، الزامی و اولیه می باشد.

تنظیم قرارداد امری کاملاً تخصصی و مهم است که اهمیت آن در زمان اجرای قرارداد یا پس از ایجاد اختلاف میان طرفین قرارداد به وضوح مشخص می گردد. بنابراین اگر انجام این موضوع و تنظیم هر گونه قرارداد به مشاورین حقوقی یا وکیل متخصص در این زمینه واگذار نگردد، این امر می تواند اسباب ضرر و زیان مادی و معنوی فراوانی را برای هر یک از طرفین فراهم آورد.

موسسه حقوقی بین المللی 13 شمیران با دارا بودن حقوقدانان و وکلای متخصص در کلیه زمینه ها آماده ارائه مشاوره و خدمات حقوقی در خصوص تنظیم انواع قرارداد برای کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی می باشد.

با ما در تماس باشید


پاسداران شمالی، پایین تر از چهارراه فرمانیه، نبش نارنجستان یکم و کوچه نهال، پلاک 493

021-75913